Mokyklų valgyklose – sveikesnis maistas

Šių metų vasario 19 d. įsakymu Nr. V-123 Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras patvirtino Lietuvos higienos normos HN 21:2005 „Bendrojo lavinimo mokykla. Bendrieji sveikatos reikalavimai“ pakeitimus, kuriais ypač didelis dėmesys skiriamas vaikų maitinimo mokyklose organizavimui.

Higienos normos pakeitimai buvo pristatyti Klaipėdos VSC organizuotame seminare „Klaipėdos apskrities bendrojo lavinimo mokyklų higieninė būklė ir mitybos organizavimo ypatumai“.

Seminaras vyko 2008 m. rugpjūčio 12 dieną Klaipėdos VSC (Liepų g. 17) salėje, jo pradžia — 11 val.

Anot Klaipėdos VSC Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjos Astos Šlepetienės, higienos normos pakeitimai įpareigos mokyklų valgyklų darbuotojus iš reglamentuotų produktų moksleiviams ruošti pilnavertišką maistą, kuriame bus visų vaikų organizmui reikalingų medžiagų ir atitinkami jų kiekiai.

 

Tikimasi, kad naujos higienos normos reikalavimai padės kovoti ir su blogybe įvardijamais nesveiko maisto užkandžių automatais mokyklose. Tiesa, Klaipėdos ugdymo įstaigose tokių automatų tėra vos keli, tačiau jų kur kas daugiau Klaipėdos apskrities miestų ir rajonų savivaldybių mokyklose. Siekiama, kad saldumynus ir bulvių traškučius maisto automatuose pakeistų jogurtas, bandelės ir sausainiai.

Seminare taip pat buvo pristatyta Klaipėdos apskrities bendrojo lavinimo mokyklų higieninė būklė, valgyklų valstybinės kontrolės rezultatai.